سفارش تبلیغ
صبا ویژن
معادلات دو مجهولی درجه اول (چهارشنبه 85/9/29 ساعت 11:14 صبح)

   یکی از خصوصیات معادلات دو مجهولی درجه اول اینه که بینهایت جواب داره به عبارت دیگه بینهایت جواب درست در این معادله صدق می کندX+Y =12   دارای جوابهای زیادی است(5 ،7 ) و (?،?) و .... که همه این جوابها درست هم می باشند.

   بعضی شخصیتها در طول تاریخ بوده اند که یا در زمان خودشان و یا در کل تاریخ شبیه این معادلات هستند، نه اینکه شخصیت ناشناخته‌ای باشند بلکه علیرغم وجود اخبار بسیار زیاد از آنها ولی همه جور  می‌شود آنها را تفسیر کرد هم حق و هم باطل.

  ببنید در صدر اسلام جناب ابن عباس که بخاطر نزدیکی به خاندان اهل بیت، یقینا از حق آل‌محمد (ع) مطلع بوده است ولی هیچگاه موضع گیری روشنی در رد خلفای سه گانه و یا تایید خلفای سه گانه ندارد. و لذا روایات او کاملا مورد تایید اهل سنت است و از طرفی شیعه نیز روایات او را نقل می کند و نمی تواند شخصیتش را رد کند. این فرد را قرار دهید در کنار جناب عمار یا ابوذر که کاملا افراد طرفدار حق و تایید شده و از سوی اهل سنت افراد افراطی(!) نامیده می شوند.

   البته این موضوع با بحث "افراد خاکستری" متفاوت است که بنا به نظریه فازی بین دو نقطه حق و باطل بینهایت نقطه خاکستری (طیف) وجود دارد بلکه صحبت این است که این شخصیتها از طرفی درجه اول و مدیریت علمیخبرساز می باشند و ثانیا اصولا موضع این افراد گنگ و نامعلوم است و طوری موضع می گیرند که هردو طرف حق و باطل او را از خود تخیل می کنند! یعنی دو پهلو صحبت کردن خصوصیت بارز این افراد است .

   باید پذیرفت چنین موضع گیری هایی (که بعد از گذشت سالهای سال هنوز هم دو طرف دعوا، شخصیت مذکور را از جبهه خود می‌پندارند) هنر بزرگی است که نتیجه یک هوش و ذکاوت خاصی است. شاید خصوصیت دیگر این افراد قدرت طلبی یا شهرت طلبی باشد که به نوعی نتیجه حفظ کردن دوطرف حق و باطل و دستیابی به محبوبیت نزد هردو طرف است. یادم است که یکبار آقای هاشمی در تحلیل شخصیت "محمد البرادعی" می‌گفت که: البرادعی برای حفظ پست و جایگاه خودش است که همیشه دو پهلو صحبت می کند. (همزاد پنداری!)

  در عرصه‌ی بین الملل، غیر از این جناب البرادعی که تیپیک این‌نوع شخصیت است، شاید بتوان دبیر کل اتحادیه عرب (عمرو موسی) را هم جزء این افراد محسوب کرد....

8 علت برای حضور پر شورتر در انتخابات (یکشنبه 85/9/19 ساعت 9:49 صبح)

   به نظر می رسد امسال بیشترین درصد شرکت کننده انتخابات شورا ها نسبت به دوره های قبلی را خواهیم داشت در ادامه به علل این ادعا می پردازم:

1.       اینکه یک "شهردار" (یعنی نتیجه انتخابات شوراها) رییس جمهور شده است باعث شده مردم باور کنند این انتخابات در بقدرت رساندن یکی از خودشان بسیار مهم است.

2.       تجمیع این انتخابات ادامه مطلب...
مارادونا رو ول کنید غضنفر رو بگیرید (دوشنبه 85/9/13 ساعت 1:52 عصر)

لوگوی این سایت نماد واقعی آن می باشد! یه بار تیم فوتبال استان ا..یل با تیم آرژانتین مسابقه فوتبال میذاره مربی تیم ا..یل چند بازیکن را مامور میکنه که فقط مارادونا رو مهار کنن ولی توی مسابقه، اونقدر غضنفر به تیم خودی گل می زنه که مربی داد میزنه میگه : "ماردونا رو ول کنین غضنفر رو بگیرید."

داستان این سایتادامه مطلب...
انرژی هسته ای ایران ؛ آرمان جهان اسلام (شنبه 85/9/4 ساعت 11:27 عصر)

الجزیره خبرگزاری وهابی امریکایی کشور قطر دومین مرکز اصلی وهابیان در جهان می باشد و از سویی این کشور پادگان نظامی ارتش امریکا در منطقه محسوب می شود و خبرگزاری الجزیره بلندگوی سیاسی این کشور مهمترین خبرگزاری جهان عرب می باشد که کاملا گویای سیاست امریکایی- وهابی این کشور است ..

با همه ی این تفاصیل وقتی شما در سایت این خبرگزاری به انتهای هر خبر مراجعه می فرمایید انبوه نظرات خوانندگان(تعلیقات) را می بینید که با کمال تعجب باید عرض کنم اگر کسی فقط ترجمه ی آن را بخواند گمان می کند که بچه حزب اللهی های تهران و شاه عبدالعظیم آنها را نوشته اند چرا که اکثرا به مواضع سیاسی ایران نزدیک است

اینکه سیستم کامنت گذاری در خبرگزاری های امریکایی-وهابی مثل الجزیره و الوطن و العربیه (عربستان) اینقدر آزاد است که اکثر کامنت ها مخالف سیاستهای سایت مزبور است، شاید برای سایتهای خبری ما درس باشد (مثلا بازتاب که از 100000کامنت 3تا را تایید و منتشر می کند یکی کاملا در تایید نظر بازتاب است دومی مخالفی است که هیچ استدلالی ندارد و فقط فحش داده و سومی گفته چرا کامنتهای مرا منتشر نمی کنید!)

هرچند این سیستم کامنت گذاری در کشورهای عادامه مطلب...
استوانه های نظام (چهارشنبه 85/9/1 ساعت 12:11 عصر)

   " روزی عثمان  نزد پیامبر اکرم(ص) آمد و " ابن ‌ابی‌سَرح" را به همراه خود نزد ایشان آورد تا شفاعت وی را بکند (پیامبر اکرم قبلا حکم کرده‌بود که هرجا وی را یافتید او بکشید، چرا که او آیه‌های قرآن را تحریف می کردمثلا الله‌العزیز الحکیم را می نوشت الله‌العلیم الحکیم) حضرت محمد(ص) در مقابل شفاعت و کلام عثمان مدت بسیار زیادی را سکوت کردند و گویا منتظر چیزی بودند و هیچ کلامی را نمی‌گفتند. تا اینکه بعد از لحظاتی طولانی فرمودند که او را بخشیدم ، بروید. بعدا پیامبر اعظم فرمودند: آیا می‌دانید علت این سکوت طولانی چه‌بود؟ منتظر بودم تا شاید یکی از شما سر ابن ابی‌سرح را با شمشیر قطع کند."

داستان عجیبی است. در این مقال اصلاادامه مطلب...
   1   2      >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ ?
 
 • بازدیدهای این وبلاگ ?
 • امروز: 13 بازدید
  بازدید دیروز: 9
  کل بازدیدها: 82085 بازدید
 • درباره من
 • مطالب بایگانی شده
 • اشتراک در خبرنامه
 •  
 • لینک دوستان من
 • لوگوی دوستان من
 •